Obnova budov už nie je len o zatepľovaní obvodového plášťa alebo strechy ale aj o výmene technických zariadení a realizácie obnoviteľných zdrojov energie.
Postupné zvyšovanie nárokov na materiály, stavebné konštrukcie a ich vlastnosti zabezpečujúce tepelnú ochranu budov v praxi ukázali nárast hrúbky zatepľovacích systémov z 80 mm na 160 mm alebo nahradenie plastových okien s dvojsklom za okná s trojsklom. Pred nami je posledný cieľ stanovený v Národnom pláne na zvyšovanie počtu budov s takmer nulovou potrebou energie a to ten najťažší :
Teraz nás čaká úplne nová výzva.
Takmer nulové alebo malé množstvo energie potrebné na užívanie budovy sa musí po roku 2020 vo vysokej miere energiou dodanou z obnoviteľných zdrojov nachádzajúcich sa v budove alebo v jej blízkosti. Naša spoločnosť sa už teraz pripravuje, vzdeláva a certifikuje v oblasti celkovej obnovy budov, čoho výsledkom bolo aj pridelenie licencie na celkovú obnovu budov v zmysle zákona č. 555/2005 Z. z. o energetickej hospodárnosti budov v znení neskorších predpisov a ostatných požiadaviek stanovených v právnych a technických predpisoch Slovenskej republiky platných pre celkovú obnovu budov.
Za zachovanie pamiatkového výrazu fasády na stavbe Mýtna 9/Anenská 4, Bratislava.
Čítať viacJe to celosvetovo najznámejšie a preverené riešenie zosilňovania nosných konštrukcií.
Čítať viacStavebné firmy - špeciálne stavebné práce
Čítať viac